האם יש עדיין מקום למסעדות בשר כשרות?

 

שאלת השאלות האם יש עדיין מקום למסעדות בשר כשרות? והתשובה הברורה היא כן. יש בארץ יותר אזרחים שמקפידים על כשרות. לא רק מי שמגדיר עצמו דתי או חרדי אוכל בשר כשר. מרבית האזרחים רואים עצמם כמסורתיים ומקפידים על אכילת אוכל כשר. האוכלוסייה שהגיעה מברית המועצות הביאה אתה גל של עולים שאינם מקפידים על הלכות הכשרות והם בטח שואלים האם יש עדיין מקום למסעדות בשר כשרות ומדוע אין יותר מסעדות שגישות אוכל שאינו כשר.

 

מצב ייחודי רק לישראל

 

מדינת ישראל היא מדינה יהודית ועל פי הדת אסור לאכול אוכל לא כשר. בעקבות העלייה מברית המועצות נפתחו מעדניות רבות שבהן אפשר למצוא גם מוצרים אינם כשרים. מצד שני הגיעה גם עלייה גדולה של אזרחים שהגיעו מצרפת וארה"ב שהשאלה האם יש עדיין מקום למסעדות בשר כשרות בכלל לא מובנת להם. לדעתם אין מקום לוותר על האוכל הכשר. דבר ייחודי שקיים בארץ הוא הכשרות. יהודי לא צריך לדאוג האם המסעדה בה הוא אוכל כשרה או לא ביטול הכשרות יבטל את הייחודיות ויביא לכך שהמסעדות בארץ יהיו כמו המסעדות בחוץ לארץ.

 

כשרות היא חשובה – כי אנחנו יהודים

 

יש מסעדות שהרבנות הראשית הסירה את הכשרות מהן בגלל שהן פתוחות לאורך השבת ולא בגלל שהאוכל המוגש אצלן הוא טרף. הסרת הכשרות חלה גם על מסעדות ובתי מלון שבהם מתקיימים נשפי סילבסטר, מהסיבה שזה חג נוצרי. מסעדות בשר כשרות בירושלים לדוגמא חשובות גם לתיירים יהודים המקפידים על אוכל כשר. בעוד שבמדינות בחוץ לארץ  צריך לחפש את המסעדות עם אוכל כשר ותעודת כשרות, בישראל רוב המסעדות הן כשרות וכל אחד זכאי לבקש שבעל המסעדה יראה לו את תעודת הכשרות. הדת המוסלמית, כמו היהודית, אינה  מאפשרת אכילת בשר חזיר ולכן אזרחים מוסלמיים רבים מעדיפים לאכול במסעדות כשרות של יהודים מה שמבטיח להם שלא יוגש להם בשר חזיר.

האם יש עדיין מקום למסעדות בשר כשרות אינה השאלה.  מה שצריך  להישאל היא השאלה מדוע עדיין יש עוד מסעדות שאינן כשרות למרות שרוב התושבים מחפשים את תעודות הכשרות? 

 

 אם הגעתם עד לפה אנחנו מציעים לכם לקרוא גם את הכתבה שלנו על בשר ארגנטיאי לכתבה לחץ כאן>>

מסעדת בשרים בירושלים

​  053-9374270