לה בוקה - מסעדת בשרים בירושלים 

 

בשר ארגנטיאי 

מאחורי המונח "בשר ארגנטינאי", עומדת העובדה הפשוטה שבארגנטינה מרבים לאכול בשר, ועל כן ניתן למצוא בארגנטינה אינספור מסעדות בשרים, לצד לא מעט מידע קולינרי משוכלל בתחום, ולו כי התחרות והביקוש מאוד גדולים. עוד נציין שבארגנטינה בלבד ניתן למצוא כחמישים מיליון ראשי בקר, כך שללא ספק מדובר במספרים בלתי נתפסים אשר הופכים את ארגנטינה לבירה הרשמית של בשר הבקר, ועם התואר יש מחויבויות קולינריות שבהן הארגנטינאים עומדים בכבוד.

 

ייצוא בשר ארגנטיאי

 

לאור כל זאת ניתן למצוא בארגנטינה מגוון סוגי בשרים, כאשר העם הארגנטינאי אוכל את הבשר היותר פשוט, ואילו זני הבקר היותר משובחים מיועדים לייצוא. כך למשל ישנו בשר העונה לשם "צ'ילרס" אשר עובר במשך שנתיים הליך פיטום מבוקר, ואילו השני באיכותו שנמצא רק מעט אחריו, הנו בשר בקר העונה לשם "פריזרס", וכפי ששמו מלמד, הוא נועד להימכר כבשר קפוא. כאמור שני סוגים אלו מיועדים לייצוא ואותם ניתן למצוא במגוון מסעדות בשר בירושלים אשר מבקשות להגיש לסועדים שלהן את הרמה הגבוהה ביותר של בשר. 

 

צ'ימיצ'ורי

 

אין לדבר על בשר ארגנטינאי מבלי לדבר על שותפו הטוב הצ'ימיצ'ורי - תוספת שלרוב נהוג להגיש לצד הצלי, מעין תערובת תבלינים שמייצגת את הטעם הארגנטינאי.  את הצ'ימיצ'ורי נהוג להכין עם המרכיב המרכזי - "אדובו פאריז'רו". בארגנטינה ניתן למצוא בכול חנות תבלינים איכותית גרסה ייחודית לתבלין זה, ואילו בארץ ניתן למצוא מגוון חיקויים אשר מושתתים על פלפל אדום, אורגנו ועוד מגוון אלמנטים משתנים.

 

מושגי בסיס בבשר ארגנטיאי

 

לבסוף נציין שלושה מושגים שמתייחסים לבשר הארגנטינאי:

 

פריז'ה- מתקן ארגנטינאי בעל רשת שמיועדת להרחיק את הבשר מהאש (עובדה שמאפשרת שליטה מלאה).

אנטרניה- נתח יחסית קשה וגדול, אך בחום בינוני ובדרגת מדיום ניתן להפיק ממנו מעדנים.

לומו- הנתח היקר והאיכותי ביותר שיש.

 

מסעדת בשרים בירושלים

​  053-9374270